Dodaj nam MOCy. Przekaż darowiznę!

W wielu firmach brakuje reprezentacji pracowniczej (takiej jak rady pracowników czy związki zawodowe), która broniłaby interesów pracowników w obliczu przymusowych urlopów, redukcji zatrudnienia czy zmian organizacyjnych.
Pracownicy nie radzą sobie ze stresem i emocjami. Aktualna sytuacja jest taką, z którą większość pokoleń w Polsce nie miała nigdy do czynienia. Po 2 latach niestabilnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, organizacje i ich pracownicy weszli w nowy okres, przepełniony lękiem przed wojną i utratą poczucia bezpieczeństwa powodowanym kryzysem gospodarczym.
Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli.
Dziękujemy, że jesteś z nami !
Centrum Wspierania Rad Pracowników jest jedyną w Polsce inicjatywą wspierającą systematycznie rady pracowników. Pomocy członkom rad nie udziela żadne ministerstwo ani agenda państwowa. Firmy konsultingowe i szkoleniowe nie są zainteresowane wsparciem rad pracowników, bo nie są dla nich klientem, na którym mogą zarobić.
Niestety, ale od wielu lat, nie mamy stałego finansowania Centrum Wspierania Rad Pracowników.
Dlatego prosimy Cię o rozważenie regularnego wspierania naszych działań i dołączenie do Społeczności Aktywnych Obywateli.
Wciąż jest tak wiele do zrobienia a Twoja darowizna pomaga nam walczyć o prawa pracownicze.
Większość naszych darczyńców wpłaca 42 zł. Podaruj tyle, ile możesz.
Liczymy na Ciebie!
Będziemy z Tobą w stałym kontakcie, żebyś wiedział/-a, jak bardzo jesteśmy Ci wdzięczni.
Otrzymasz od nas:
- Pakiet powitalny z upominkiem dla Członka Społeczności Aktywnych Obywateli.
- Comiesięczny newsletter organizacyjny.
- Dostęp do naszych publikacji i najświeższych informacji o naszych akcjach.
- Magazyn dla Darczyńców (1 raz w roku), żebyś wiedział/-a, co wspaniałego się u nas dzieje właśnie dzięki Tobie.
Wsparcie pracownika Instytutu, który chętnie odpowie na Twoje pytania. Skontaktuj się z Iloną Pietrzak: tel. 519 300 631, e-mail darczyncy@instytut.lodz.pl. Współdecydujesz o działaniach Instytutu.
Na Twoje życzenie wystawiamy roczne zaświadczenie o przekazanych darowiznach. Pamiętaj, że darowizny przekazane Instytutowi możesz odliczyć od podstawy opodatkowania (osoba fizyczna może w ten sposób odliczyć do 6% uzyskanego dochodu).
Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej
Jest to program regularnych Darczyńców Instytutu, nazywanych Aktywnymi Obywatelami. Stworzyliśmy go, ponieważ Polsce potrzebni są aktywni obywatele. Zapraszamy Cię do budowania Polski, w której władza słucha ludzi, a obywatele troszczą się o swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto, kraj.
Nie ma potrzeby określać czasu na jaki dołącza się do Społeczności Aktywnych Obywateli. Rozumiemy jednak, że zdarzają się sytuacje losowe, które uniemożliwiają dalsze wsparcie finansowe Instytutu. Wówczas należy nas o tym po prostu poinformować pisząc na adres darczyncy@instytut.lodz.pl
W przypadku płatności kartą, pierwsza darowizna jest pobierana od razu po uruchomieniu comiesięcznej płatności, a kolejne pobierane są po miesiącu od tej daty.
Nie. W miesiącu kolejnym darowizny nie kumulują się, w jednym miesiącu pobierana jest jedna wpłata. Ale zawsze można samodzielnie wpłacić darowiznę na nasz rachunek.
Ustaw stałe, comiesięcznie zlecenie darowizny na nasze konto. To szczególnie ważna dla nas forma wsparcia, o którą bardzo Cię prosimy.
Jak to zrobić? Siadasz przy biurku jeden raz (na przykład za chwilę) na jakieś 10 minut i wpisujesz dane do płatności. Dokładnie tak, jak zazwyczaj robisz to przy przelewie.
Nr rachunku odbiorcy: 26 2490 0005 0000 4530 3441 9579
Odbiorca: Instytut Spraw Obywatelskich | ul. Pomorska 40 | 91-408 Łódź Tytuł przelewu: Społeczność Aktywnych Obywateli
Zlecenie stałe różni się od zwykłego przelewu tym, że:
- Wchodzisz na swoim koncie internetowym w zakładkę „Zlecenie stałe”;
- Ustawiasz datę pierwszego przelewu – czyli od kiedy będzie aktywne zlecenie. Nie musi to być bieżący dzień – może być data przyszła. Determinuje to oczywiście punkt startowy dla określania terminów kolejnych przelewów;
- Ustalasz częstotliwość przelewów – co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc – Ty decydujesz.
I już. Gotowe.
Tak, osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy opodatkowania darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu. Natomiast osoby prawne, mogą odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.